طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن

9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن

ترکیب رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن ترند است و از این رنگ در هر اتاقی می­‌توانید استفاده کنید و هیچ ایرادی ندارد. چرا؟ چون رنگ خاکستری فرم‌­های زیادی دارد و به راحتی قابل استفاده است. بیشتر مردم رنگ خاکستری را یک رنگ خنثی مدرن می­‌دانند. رنگ خاکستری می­‌تواند گرم یا خنک، ملایم یا فوق‌العاده برجسته باشد. ما به بهترین طرح‌­های رنگی در طراحی داخلی اتاق نشیمن به رنگ خاکستری نگاهی انداختیم و این ترکیب­‌های رنگی با رنگ خاکستری را برای طراحی داخلی اتاق نشیمن برای شما آماده کردیم.

 • اتاق نشیمن خاکستری مدرن

این اتاق شیک و زیبا است. استودیو ال برای طراحی داخلی اتاق نشیمن از رنگ خاکستری کلاسیک در پرده‌­های تمام قد، کاغذ دیواری، فرش و مبلمان مدرن اتاق استفاده کرد. طراح می‌­گوید: “هدف این طراحی ایجاد فضایی رسمی بود که مجلل باشد اما جو اتاق خفه نباشد و مناسب سلیقه خانم‌­ها و آقایان باشد. ما مبلمان مدرن را با دسته­‌های فلزی زیبا و قطعاتی که به قرن بیستم برمی‌­گردد مانند لوستر و کاناپه منحنی دار در طراحی داخلی اتاق نشیمن ترکیب کردیم که به اتاق حس خوشایند و صمیمی داده است.”

1 6 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی اتاق نشیمنی مدرن به رنگ خاکستری

برجسته و جسورانه و پرانرژی این­‌ها کلماتی برای توصیف طراحی داخلی اتاق نشیمنی است که توسط طراح ناتالی گرگ طراحی شده است و این طراح استرالیایی به استفاده از طرح­‌های رنگی ریسک پذیرش درجهان شهرت دارد. او برای دیوارها و همچنین سقف از رنگ خاکستری که بیشتر اشباع شده استفاده کرد. سورپرایز می­‌شوید اگر بدانید که اینکار اتاق شما را کوچک نشان نمی‌­دهد اما حس دراماتیک بیشتری به اتاق می­‌دهد.

2 10 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی اتاق نشیمنی گرم به رنگ خاکستری

آیا طراحی داخلی اتاق نشیمن خاکستری رنگ فقط یک طرح خنک است؟ خیر. رنگ خاکستری ته­ رنگ‌­های زیادی دارد و شما می‌­توانید یک پالت رنگ گرم از آن ایجاد کنید. الیزابت کروگر طراح این اتاق نشیمن خاکستری رنگ اما گرم توضیح می‌­دهد: ” اتاق حس گرمی دارد زیرا انواع مختلفی از بافت، شکل و مقدار در آن به ­کار رفته است. من فکر می­‌کنم اتاق به دلیل نحوه جذاب چیدمان و متریال‌­های آن حس گرمی می­‌دهد. فلز، پرتوهای نور و آینه­‌های بالای میز آیتم­‌هایی هستند که در ایجاد حس گرمی در اتاق دخیل هستند.”

3 10 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی اتاق نشیمنی ماندگار به رنگ خاکستری

اگر به دنبال طراحی داخلی اتاق نشیمنی هستید که مربوط به زمان خاصی نباشد و ماندگار باشد، باید به سراغ پالت رنگ خاکستری بروید که ترند نباشد ( پیشنهاد ما رنگ خاکستری نزدیک به مشکی است). یک رنگ خاکستری متوسط مانند رنگ خاکستری فاخته (نام یک پرنده است) بیشتر کلاسیک است. این رنگ با بیشتر رنگ‌­های دیگر به خوبی جفت می­‌شود اما چون ته­ رنگ متوسطی دارد به این معناست که شما می‌­توانید سایه­‎های روشن یا تیره دیگری هم را برای هماهنگی بیشتر در طراحی داخلی اتاق نشیمن استفاده کنید.

4 8 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی اتاق نشیمنی زیبا به رنگ خاکستری و سفید

ترکیب رنگ سفید و خاکستری بسیار زیبا و منسجم است. خاکستری تیره، خاکستری متوسط و خاکستری روشن تمام این رنگ­‌ها با هر خاصیتی مانند براق، مدرن و … با رنگ سفید به­ خوبی ترکیب می­‌شوند. لوئیس برادلی که این فضا را طراحی کرده، توضیح می­‎دهد: “اتاق نشیمن خاکستری برای ایجاد فضاهای زیبا و خاص است و طراحی آن کار سختی است.” او در ادامه می­‌گوید: “در تمام طراحی­‌های داخلی، تعادل و هماهنگی کلید ایجاد فضایی استثنایی است. دو دسته طراحی هست که متناسب با اینکه ب­طور گسترده یا محدود از رنگ­‌های اشباع شده استفاده می‌­کنند، فرق دارند. دومین مورد برای کار کردن بیشتر چالش برانگیز است. در طراحی داخلی اتاق نشیمن خاکستری رنگ از سایه­‌های سفید، سیاه، طلایی و حتی آبی خیلی تیره و بنفش می‌­توانید استفاده کنید.

در اتاق رنگ­ کاری­‌های ویژه دیوارها، بافت­‌های متفاوت در پارچه­‌ها مانند قالی و اثاثیه‌ها را می‌­بینیم. در واقع، اتاق‌‌های نشیمن خاکستری پر از حس و حال و جنب و جوش  هستند.” اگر شما می­خواهید که طراحی داخلی اتاق نشیمنی مانند این اتاق انجام دهید، در ترکیب‌­ها از کنتراست در دیوارها، کف اتاق، مبلمان و لوازم و اثاثیه‌ها استفاده کنید. این یک راه ساده برای رسیدن به یک ترکیب زیبا در اتاق نشیمن خاکستری رنگ است.

5 6 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی لایه ای اتاق نشیمن خاکستری

طراحی داخلی اتاق نشیمن خاکستری می­‌تواند با لایه­‌ای از رنگ‌­ها ساخته شود. از رنگ دیوارها شروع کنید. طراح لیندا هولمز در این طراحی از رنگ لطیف خاکستری مایل به قهوه‌­ای برای دیوارها استفاده کرد. رنگ پایه خاکستری جو اتاق شما را مشخص می‌­کند و روی هر پالت رنگی که در اتاق استفاده می­‌کنید، تاثیر می­‌گذارد. این رنگ خاکستری لطیف، گرم و ظریف است که در آباژور و میز قهوه‌­خوری با قاب فلزی دودی استفاده شده است. قاب­‌های تصاویر هم دارای رنگ خاکستری هستند. حتی در چوب­‌های کف اتاق هم رگه‌­هایی از رنگ خاکستری به­ کار رفته است.

6 7 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: کنتراست بالا در طراحی داخلی اتاق نشیمن به رنگ سفید و خاکستری تیره

در طراحی داخلی اتاق نشیمن خاکستری رنگ می‌­توانید از رنگ قوی مانند خاکستری گرافیتی یا ذغالی روی دیوارهای اتاق استفاده کنید. سپس قطعات سفید مانند مبلمان سفید و لوازم سفید تیز مانند قاب عکس یا گلدان سرامیکی را به اتاق وارد کنید. استفاده از این طرح جسورانه به ­نظر می­‌رسد زیرا شما سایه­‌های متضاد را در یک اتاق باهم به­ کار بردید. ترکیب رنگ خاکستری تیره و سفید طرح بی­‌نظیری می‌­سازد.

7 5 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی مردانه اتاق نشیمن خاکستری

از آنجائیکه رنگ پایه این طراحی داخلی یک رنگ خنثی است، طراحی داخلی اتاق نشیمنی با حس مردانه یا زنانه آسان است. برای ایجاد یک فضای مردانه بهتر است از سایه­‌های مختلف رنگ خاکستری استفاده کنید. اما توجه شما در طراحی داخلی اتاق نشیمن باید روی رنگ­‌های خاکستری تیره و متوسط باشد. شما حتی می­‌توانید این طرح را با رنگ­‌هایی مانند آبی بنزینی یا سبز دودی ترکیب کنید. مبلمان خود را از بین مبلمانی که به رنگ خاکستری  باشد و از نیکل یا کروم، چوب سوخته یا آبنوس و یا چارچوب سیاه مات هم درآن استفاده شده باشد، انتخاب کنید.

8 4 - 9 طرح رنگی خاکستری برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
 • طرح رنگی: طراحی داخلی اتاق نشیمن به رنگ خاکستری ملایم

زمانیکه درمورد رنگ‌­های ملایم فکر می­‌کنید، رنگ خاکستری در بالای لیست قرار می­‌گیرد. سایه­‌های روشن رنگ خاکستری حس تازگی و آرامش دارند. یکی از این سایه­‌های روشن را روی دیوارهای خود امتحان کنید، مانند همین طراحی کاترین پولی در اتاق نشیمن خاکستری که کاغذ دیواری ابریشمی آن نور را بازتاب می­‌دهد. سپس برای مبلمان و کوسن­‌های آن از رنگ خاکستری تیره استفاده کنید و برای فرش به سراغ بافت‌­هایی نظیر کشمیر و ابریشم به رنگ خاکستری بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *