9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

گوشه‌های اتاق نشیمن در شکل و اندازه‌های مختلف هستند. دوستداران آثار هنری می‌توانند از مجسمه پایه‌دار استفاده کنند که فضای کمتری را اشغال می­‌کند یا اگر یک پنجره در گوشه و خارج از دید وجود دارد، می‌توانید از آن به عنوان یک دفتر کار خانگی استفاده کنند با هر منظره‌ای که در بیرون هست. اینجا 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین و دکور گوشه‌های اتاق نشیمن هست که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 1. پنجره­‌های گوشه اتاق-یک محل دنج برای نشستن

یکی از گزینه­‌های مورد علاقه در دکوراسیون داخلی پنجره است. اگر پنجره اتاق نشیمن شما در گوشه اتاقتان است، یا نزدیک به گوشه اتاق است، به این فکر کنید که یک صندلی در کنار آن بگذارید. صندلی کنار پنجره یکی از گزینه‌­های لوکس و آرام­بخش در دکوراسیون داخلی است. این روش موثرترین راه برای ساخت گوشه اتاق به­ عنوان بزرگترین ویژگی اتاق و تبدیل آن به نقطه‌ای که دوست دارید به سمتش بروید.

 • گوشه‌های خالی کف اتاق-این گوشه­‌ها را چراغانی کنید

نورپردازی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دکوراسیون داخلی در هر اتاقی است. نورپردازی در مورد داشتن چند تا منبع نور در سطح‌های مختلف هست که نور را در اتاق پخش می­‌کنند و به این معناست که شما در دادن جو متفاوت به اتاق می‌توانید منعطف­‌تر عمل کنید. چراغ‌­های پایه­ بلند برای دکور کردن گوشه‌های اتاق کاملاً مناسب هستند که با ویژگی­‌هایشان مانند آثار هنری گوشه اتاق شما را زیبا می‌­کنند و همراه با سایر ویژگی‌های اتاق­تان دیده می­‌شوند.‌

اگر یک گوشه نزدیک به کاناپه یا مبل دارید، چراغ­‌های پایه­ بلند جای نشستن شما را پرنور می­‌کنند. اگر تصمیم دارید که مبل یا اثر هنری را درگوشه اتاق بگذارید پس در بالای دیوار آن یک نورافکن اضافه کنید. از یک آباژور و چراغ دیواری برای دکوراسیون داخلی گوشه اتاق‌تان استفاده کنید که فضا را روشن می­‌کند. یک چراغ آویز، یک مجسمه پایه­‌دار و هر گزینه نورافکنی می‌تواند در دکوراسیون داخلی گوشه اتاق نشیمن شما استفاده شود.‌

2 5 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

   اعتبار عکس: ناتالی میر

 • گوشه‌های دیوار-موقعیتی برای آثار هنری

اگر می‌خواهید آثار هنری یا چاپ شده با اندازه بزرگ در دکوراسیون داخلی استفاده کنید و بسیار وسوسه شده‌اید که آن‌ها را در وسط دیوار قرار دهید برای شما یک پیشنهاد غیرمنتظره داریم. گذاشتن آثارهنری در گوشه یا گوشه­‌های اتاق بهتر است زیرا مدام در جستجو برای پیدا کردنشان روی دیوار هستید و علاقه شما به آن‌ها بیشتر می­‌شود. در دکوراسیون داخلی آویزان کردن آثار هنری روی دیوار در یک ارتفاع یکسان دید سنتی به شما می‌دهد اما آویزان کردن آن‌ها بصورت نامتقارن در ارتفاعاهای کم نسبت به هم معاصرانه است.

 • گوشه‌های بزرگ اتاق نشیمن-مبلمان اضافی بگذارید

از بیشترین فضایی که می‌توانید استفاده کنید تا مبلمان را به دکوراسیون داخلی گوشه اتاق نشیمن وارد کنید. اگر قبلاً طرح دکوراسیون داخلی اتاق را چیده اید و به یک فضای خالی گوشه اتاق رسیده اید میتوانید از مبلمان آکازیون مثل یک صندلی راحت ومیز کنار آن استفاده کنید. اگر فضای خالی کوچکتر است می‌توانید از میز استفاده کنید و یک چراغ یا گلدان یا وسایل تزیینی روی میز بگذارید.

اما اگر خواستید در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تجدید نظرکنید، به ایجاد فضای بیشتری برای مبلمان فکر کنید. بردن محل نشستن اتاق به سمت گوشه اتاق سبب ایجاد راحتی بیشتر در اتاق می‌شود. اگر اتاق شما بزرگ است شاید بتوانید یک جایی برای مبلمان کوچک‌تر درنظر بگیرید.‌

3 4 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

اعتبار تصویر: لاورا هامت

 • انحنای گوشه اتاق-موقعیتی برای ذخیره و چیدن

همیشه گوشه­‌ی اتاق زاویه راست ندارد. اگر یک گوشه دنج با انحنا یا فرورفتگی دارید، می‌تواند به عنوان محل ذخیره اتاق نشیمن استفاده شود. یک قفسه، میز پادیواری کوچک، قفسه کتاب باریک و یک میز کنسول چهار نمونه ساده از اثاثیه‌هایی هستند که می‌توانید در این گوشه­‌ها برای چیدن و دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید. اگر به ایجاد و ابعاد این گوشه دنج فکر می­‌کنید به شما پیشنهاد فکر کردن به یک قفسه‌های دکوری و هنری می‌­دهیم که می‌تواند یک موقعیت جالب برای ساخت یک بار پر شده از شیشه‌های نوشیدنی کوکتل و اسپیریت باشد.

4 2 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

اعتبار تصویر: استودیو اشبی

 • گوشه‌هایی با نور طبیعی-چند گلدان بگذارید

این ایده دکوراسیون داخلی برای اتاق نشیمن مناسب است صرف­نظر از اینکه چقدر فضا می­‌گیرد. گیاهان یک راه خوب برای جان بخشیدن به فضای اتاق هستند. گل­‌ها هم برای اتاق نشیمن خوب هستند و می‌توانید آن‌ها را هم درگزینه انتخابی خود داشته باشید.

اگر می‌خواهید انتخاب جسورانه داشته باشید می‌توانید از گیاهان با اندازه بزرگ یا با برگ‌های بزرگ که درسبد خیزران بافته شده قرار دارند، برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. گزینه‌­های بعدی برای انتخاب گیاه درخت زیبای زیتون و برگ بو هستند. اگر فضای کافی برای اینکار نداشتید می‌توانید از گیاه آویزهای زیبا که به سقف وصل می­‌کنند، استفاده کنید.

5 1 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

  اعتبار تصویر: خانه هالیدی

 • گوشه‌های بالای سقف- از جداکننده دکوراتیو استفاده کنید

جداکننده سبب میشود ارتفاع بلند بیشتر دیده شود.، به این­صورت که جداکننده با وجود ارتفاعی بلندی که دارد هنوز هم فاصله­‌اش با بالای سقف زیاد است. یکی از چیزهایی که در مورد استفاده از جداکننده دکوراتیو در دکوراسیون داخلی گوشه اتاق می‌گویند این است که آن‌ها خودشان یک اثر بزرگتر هستند و زمانیکه بازشان می­‌کنند گوشه و قسمتی از دیوارها را پوشش می­‌دهند. بنابراین در اتاق‌­های نشیمن بزرگتر بهتر است از آن‌ها استفاده شود.

6 1 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

اعتبار تصویر: الیسون

 • گوشه‌هایی با یک منظره- ایده‌ای برای ایجاد فضای کاری

یکی دیگر از ایده‌­های که برای دکوراسیون داخلی گوشه­‌های اتاق هست و جالبه که امتحانش کنید، همین ایده ایجاد یک فضای­ کاری کوچک در خانه هست. این فضای کاری را در گوشه ای از اتاق که منظره وجود دارد، می‌سازند. این­‌ها همه به طراحی منطقه شما بستگی دارد.

زمانیکه می‌خواهید یک مبلمان کوچک در گوشه اتاق نشیمن قرار دهید باید اینطور تصور کنید که یک اتاق در این اتاق نشیمن دارید. این­کار نه تنها اتاق نشیمن شما را کارآمدتر می‌­کند بلکه احساس می­‌کنید فضا و اتاق بزرگتری دارید زیرا شما کارهای مختلفی در جاهای متفاوت این اتاق انجام داده‌­اید. بنابراین یک میز کار و یک صندلی آکازیون انتخاب کنید و آن‌ها را به سایر اثاثیه اتاق اضافه کنید.

7 1 - 9 ایده دکوراسیون داخلی برای تزیین گوشه‌های خالی اتاق نشیمن

اعتبار تصویر: طراحی با تنیک تریگس/عکاسی توسط ایوربی پیک

 • گوشه‌های خسته کننده اتاق نشیمن-یک مجسمه منحصربفرد بگذارید

با استفاده از یک یا دو مجسمه منحصربفرد، گوشه اتاق را به قسمت خوشایندی تبدیل کنید. مجسمه­‌ها یکی از بهترین تکه­‌های تزیینی در دکوراسیون داخلی گوشه‌­های اتاق نشیمن هستند که فضا را به سادگی پر می‌­کنند مانند همین اتاقی که با دو مجسمه  توسط تنیک گریس طراحی شده است.

مجسمه می‌تواند با پایه باشد یا بالای میز قرار گیرد یا خودش بایستد. مجسمه یک راهکار مورد علاقه طراح برای اضافه کردن به یک فضای غیرمنتظره است اما اطمینان حاصل کنید که مجسمه‌ای را انتخاب کنید که نیاز نیست از زوایای مختلف دیده شود زیرا پشت آن به سختی قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *