طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

در خانه چندجا هست که می‌­توانید از طرح‌­های رنگی برای دکوراسیون آن‌ها استفاده کنید که اتاق ناهارخوری یکی از آن‌ها است. طرح‌های رنگی الهام‌بخش برای دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری پایانی ندارند. در اینجا چند ایده از  پالت‌های رنگی دوست داشتنی برای مبلمان اتاق ناهارخوری هم پیدا می­‌کنید.

ترکیب رنگی شماره 1: رنگ خنثی و سبز در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

هلن گرین در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری این طرح رنگی را با استفاده از پارکت­‌های زنجفیلی رنگ کف اتاق و میزهای ناهارخوری و جانبی چوبی کامل کرد.

رنگ سبز عمیق در آباژورهای روی میز بوفه به­ کار رفته و رنگ خامه­‌ای در صندلی­‌های ناهارخوری به ­نظر فضا را روشن کرده است. رنگ خاکستری کاغذ دیواری و رنگ برنجی فلزکاری‌­های اتاق ناهارخوری به اتاق ظاهری لوکس داده است.

1 8 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 2: رنگ نقره‌ای و طلایی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

کاترین پولی ترکیب هوشمندانه­ای از رنگ نقره‌ای، طلایی و سفید در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری استفاده کرد. این طرح رنگی اتاق را به یک جعبه جواهرات از فلزات گران و مروارید شبیه کرده است.

درسقف نقوش زیبای تزیینی و در دیوارها قالب­‌های سفید و کاغذ دیواری طرح شکوفه گیلاس استفاده شده که زیبایی اتاق را بیشتر کرده است و لوستر ظریف آویزان به فضای اتاق روح داده است.

2 12 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 3: رنگ خنثی و آبی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

هلن گریس در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری با ترکیب رنگ آبی پودری و خنثی، این اتاق را به اتاقی آرام و شیک تبدیل کرده است. در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری این خانه از چوب برای در و میز ناهارخوری و پرده­‌هایی با رنگ خنثی عمیق برای آراستن پنجره­‌ها استفاده شده است.

3 13 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 4: رنگ مرجانی و خنثی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

ما می­‌توانیم از ترکیب رنگ­‌های سرد و گرم با هم سبکی مدرن در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری ایجاد کنیم. دراین اتاق برای دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری از کاغذ دیواری خاکستری با رنگ طلایی و برنجی اشباع شده، پرده­‌های کم رنگ، فرش، اثاثیه­‌ها با رنگ خنثی، لوستر با پانل‌های شیش‌ه­ای برای دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری استفاده شده است.

4 10 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 5: رنگ سیاه و خاکستری در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

از پالت رنگ‌­های تیره مانند پالت رنگ­‌های روشن با چند حرکت هوشمندانه می‌­توان در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری استفاده کرد. طراح پوشبرگ بین پانل­‌های دیواری اتاق  با رنگ سیاه مات و میز ناهارخوری با رنگ سیاه براق کنتراست ایجاد کرد.

او برای جلوگیری از وجود حس سنگین در اتاق از لوستر براق و درخشان استفاده کرد که به جای آن چیدمان اتاق هوشمندانه و مدرن به­ نظر برسد. همچنین در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری از صندلی­‌های خاکستری روشن و یک تابلو هنری چینی که در آن رگه­‌هایی از رنگ سبز هم وجود دارد، استفاده شده است.

5 8 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 6: رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

در استفاده از رنگ سیاه به­ خصوص در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری نباید بترسید. درواقع با استفاده از رنگ سیاه در اتاق ناهارخوری بیشتر از استفاده آن در هر اتاق دیگری در خانه سود خواهید برد.

جسی مایلر سعی کرد کنتراست متعادلی بین پانل‌های دیواری نیمه براق، کاشی­‌های رنگ خنثی سقف و سنگ رنگ خنثی کف اتاق ایجاد کند. در این چیدمان صندلی­‌های مدرن میز براق ناهارخوری را احاطه کرده‌اند و یک روشنایی بصری بوجود آورده‌اند که ایجاد آن نیاز به طرح رنگی قوی مانند این ترکیب داشت.

6 9 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی 7: رنگ مونوکروم در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

مونوکروم هرگز از دسته سبک‌­ها خارج نمی‌­شود. زیرا این ترکیب رنگ هوشمندانه از ذغالی، سیاه، سفید و نقره‌ای، ثابت می­‌کند که بهترین انتخاب برای یک پالت رنگ ظریف و عالی است.

طراح داخلی جنیفر پست دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری این خانه را با دو چیدمان تقریبا یکسان کامل کرد. در این چیدمان میزهای برنزی با پایه سیاه توسط صندلی­‌های ناهارخوری احاطه شده­‌اند و در بالای آن میزها هم لوسترها قرار گرفته‌اند.

7 7 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 8: کنتراست در پالت رنگ دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

زمانیکه این کنتراست در پالت رنگ‌­های اتاق ناهارخوری نادرست انجام شود ممکن است خسته­ کننده بنظر آید. اگر این کنتراست در پالت رنگ‌­ها به درستی انجام شود یعنی رنگ‌­ها به ­خوبی جفت شده و نسبت‌­ها مناسب باشند خواهیم دید که رنگ‌­ها به یکدیگر روح می‌­بخشند. 

طراح پاولو می‌گوید: “این پروژه خانه‌­ای در مرکز لندن بود و پنجر‌ه­های بزرگ از کف تا سقف داشت که نور وگرمای زیادی به اتاق وارد می‌کرد. بنابراین با استفاده از رنگ‌های خنکی مانند سایه­‌ای از رنگ سفید (نوعی خاکستری خنثی) و سبز-آبی امکان ساخت یک طرح رنگی عالی را داشت.”

8 6 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 9: رنگ سبز و خنثی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

استودیو داریل از رنگ سبز لوکس و خنثی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری استفاده کرد. خطوط تیز و اشکال مدرن بطور متعادلی در این اتاق به­ کار رفته‌­اند. این ترکیب رنگ در این فضای مدرن انرژی و حس خوشایند و بی­‌نظیری در اتاق ایجاد کرده است.

9 5 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 10: رنگ سبز و خاکستری در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

برندان وانگ، این طراح استرالیایی پالت رنگ خاکستری و سبز زمرد را در این خانه برجسته ایتالیایی به ­کار برد. این پالت رنگ تنها کنتراست استفاده شده توسط طراح در این اتاق نمی­‌باشد.

طراح با وجود استخوان بندی­‌های سنتی که در این فضا کنارهم قرار گرفته‌­اند، با استفاده از آباژورهای سیاه و جذاب، میزهای پادیواری براق و آینه مدرن بالای شومینه سنگ مرمری سیاه حس مدرن بودن فضای اتاق را زنده کرده است.

10 3 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 11: رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

به نمایش زیبای رنگ­‌های خنثی در این اتاق نگاه کنید. طراح هاوس لیبرتی رنگ گرم قارچی، خاکستری و سفید را برای یک  بازی جالب با نور روی دیوارها استفاده کرد. مفهوم این اتاق کاراکتر دنیای قدیم است که با سقف بلند، دیوارهای سفید و پنجره­های بزرگ کامل شد.

این ترکیب منحصر بفرد و مدرن شخصیتی شاداب و طراحی متفاوت برای اتاق بوجود آورده است. طراحی نور و روشنایی فضای اتاق نمای زیبایی به آن داده و در عین حال سادگی و باز بودن فضا را هم حفظ کرده است. صندلی­‌های مدرن اتاق توسط گالوتی­ورادیاک و میز استیل توسط الیوت کرامیک طراحی شده­‌اند. لوسترهای حبابی شکل شیشه‌­ای که در بالای چیدمان میز و صندلی‌­ها آویزان شده است، ظرافت و زیبایی غیررسمی و سرزنده‌­ای به فضا داده است.

11 2 - 13 طراح رنگی دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری و ترکیبات آن

ترکیب رنگی شماره 21: رنگ بژ و آبی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

این دکوراسیون دلفریب و زیبا از ترکیب رنگی بژ و آبی اتاق ناهارخوری آپارتمانی در لندن است که توسط طراح فرویند طراحی شده است.

در این ترکیب نشانه­‌های استفاده از رنگ نقره­‌ای و سیاه را هم در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری می‌­بینید و چوب‌های تیره رنگ هم کف اتاق را پوشانده‌­اند. مخمل آبی لوکس صندلی­‌ها و عکس سیاه و سفید بزرگ روی دیوار شنی باعث مباهات طراح به این دکوراسیون است.

ترکیب رنگی شماره 13: رنگ فیروزه­ای و نارنجی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

یکی از منحصر بفردترین ترکیب‌­های رنگی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری در رستوران‌­های این هتل لوکس به­ کار رفته است. کنتراست بین این دو رنگ با ظرافت تمام در اتاق استفاده شده است. شومینه متالیک در مقابل کاغذ دیواری دست ساز فیروزه­ای و نارنجی کنتراست دارد. صندلی‌­های مونوکروم الهام گرفته از مدل صندلی کلیسموس باستانی جو اتاق را از ایجاد جنب و جوش زیادی در فضا حفظ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *