طراحی داخلی برای اتاق نشیمن

12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

طراحی داخلی برای رنگ آبی اتاق نشیمن

رنگ آبی در طراحی داخلی اتاق نشیمن همیشه رنگ مورد علاقه هست و ترکیب آن با بعضی رنگ‌ها انرژی متنوعی به اتاق می‌­دهد. آبی تیره در طراحی داخلی اتاق نشیمن با اندازه بزرگ باعث ایجاد صمیمیت بیشتری در فضای اتاق می‌­شود در حالیکه رنگ آبی سلطنتی زیبایی مدرن را به نمایش می­‌گذارد.

رنگ‌­های کم­رنگ آبی هم به همان اندازه قابل توجه هستند. رنگ آبی کلاسیک همراه با سفید در طراحی داخلی اتاق نشیمن ساحل را به یاد شما می‌­آورد و رنگ آبی تخم اردکی در طراحی داخلی اتاق نشیمن یک جلوه کاملاً روستایی به فضا می‌­دهد.

اگر نقشه دارید که رنگ اتاق نشیمن خود را آبی کنید، اینجا طراحی‌هایی می­بینید که ممکن است مناسب شما باشد.

طرح رنگی 1: رنگ آبی پررنگ اتاق نشیمن

طراحی ویژه اتاق نشیمن گرگ ناتالی نیاز به یک رنگ مثبت داشت، رنگ آبی روی دیوارهای این آپارتمان استفاده شد. طراح در طراحی داخلی دیوارهای اتاق از رنگ دریایی (آبی دریا) و درمورد قالیچه از رنگ چشمگیر پوست ماری شرکت راگ استفاده کرده است.

کاناپه مخملی با منحنی‌های زیبا از کلی ایرستلر یک اثر انتزاعی و پویاست و یک جفت میزهای جانبی از پاول ایوانز به اتاق تایید شهرنشینی داده است. رنگ آبی دریایی اتاق نشیمن مناسب افرادی است که به دنبال ایده دراما و زندگی در طراحی داخلی هستند.

2 4 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: جف شلبر/ عکاسی توسط جان مرکل

طرح رنگی 2: رنگ طلایی و آبی اتاق نشیمن

سبک طراحی داخلی انجام شده توسط طراح جف شلبر “خنک، راحت و ساده” توصیف می‌­شود. صاحبان اقامتگاه مدرن سن فرانسیسکو خواستار طراحی متفاوت از خانه اول­شان شدند. برای برآورده شدن این خواسته، طراح به فکر استفاده از رنگ طلایی و آبی در طراحی داخلی اتاق نشیمن-شام­‌خوری شد و این پالت‌ها را در کاغذ دیواری آبی، پردهای فیروزه‌ای، قالیچه آبی کراوت بکار برد وکنتراست رنگ طایی را در قالب میز شام­‌خوری با پارچه طلایی نمایش داد. لامپ طبقه‌ای و میز قهوه‌خوری برنجی با خطوط درون کاغذ دیواری هماهنگ شده‌­اند.

3 3 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: کریستن کلی

طرح رنگی 3: رنگ آبی وسفید کلاسیک اتاق نشیمن

زمانیکه با طراح کالی فورد تماس گرفتیم، بیان کردند که “ما در طراحی اتاق‌های آبی عالی هستیم.”  به پالت رنگ آبی و سفید، مدل الگو در الگو، سقفی که با کاغذ دیواری پوشش داده شده و منطقه زیبا و شیکی که برای نشستن درنظر گرفته شده توجه کنید.

این اتاق نشیمن زیبا قطعاً ادعای طراح فورد را ثابت می‌­کند. کاغذ دیواری زیبا و برجسته اما کلاسیکی در طراحی داخلی استفاده شده است. شما می‌توانید از کاغذ دیواری سفید جای آبی استفاده کنید و محیط را با لوازم جانبی آبی دکور کنید.

4 1 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: مارچ و وایت

طرح رنگی 4: رنگ آبی و خاکستری مدرن اتاق نشیمن

طراحی داخلی مدرن اتاق نشیمن توسط طراح مارچ و وایت انجام شد که شامل رنگ آبی نشاط‌‌‌ آور و رنگ‌های خنثی و مکمل بکار رفته در مبل سفید و قالیچه خاکستری مینوتی و یک بوم نقاشی انتزاعی از گالری رزنفلد پورچینی است.

الیوت مارچ میگوید: “زمانیکه از رنگ قوی آبی برای دیوارها استفاده می‌کنیم، می‌توانیم آن را با رنگ‌های ملایم‌تری ترکیب کنیم. همچنین می‌گوید: “این کار را می‌توان با کمک لوازم جانبی و آثار هنری انجام داد با استفاده از متریال‌هایی نرم قطعات مبلمان مانند یک کاناپه و همچنین می‌توان کمی گرما را با کمک متریال‌هایی مانند چوب و فلزات وارد طراحی داخلی کرد.” جیمز وایت می‌گوید:” این یکی از رنگ‌های مورد علاقه ماست.

این طراحی داخلی با استفاده رنگ آبی دریا و کنتراست آن با رنگ‌های روشن رسمی‌تر هم باشد یا می‌توانید جو و اتمسفر بیشتری در فضا ایجاد کنید اگر رنگ را به رنگ سبز دودی تغییر دهید و از کف چوبی استفاده کنید.”

5 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: راجنی الکس

طرح رنگی 5: نارنجی سوخته، سبز سیب و کله غازی اتاق نشیمن

انتخاب رنگ نارنجی سوخته و سبز سیب هیچ ایرادی ندارد و نباید از انتخاب این رنگ‌ها برای طراحی داخلی اتاق نشیمن خود خجالت بکشید بلکه انتخاب منحصر بفرد خود را به رخ بکشید. تیله‌های روی کاور دیوار با الگوی فولکی قالیچه با هم ترکیب شده‌اند. در یک نگاه کلی با استفاده از قالیچه و صندلی­‌ها تعادل در این فضا ایجاد شده است.

راجنی الکس میگوید: “زمانیکه از رنگ‌های تیره بویژه آبی استفاده می­‌کنید، همیشه توصیه می‌­کنم که با بافت­‌ها و تزیینات بازی کنید.”

همچنین می‌گوید:” در این اتاق ما از پارچه الیافی آبی برای پوشش دیوار استفاده کردیم که میل کاری و لاک کاری هم شده است. من همیشه حداقل یکی از رنگ‌های روشن و مکمل را چندبار بکار می‌برم که اثر رنگ تیره را متعادل کند که با پرده­‌های نارنجی سوخته و مبل سبز اینکار را انجام داده و کمی آسودگی و طراوت به فضا بخشیده‌ام.”

6 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: طراح بری/عکاسی توسط کتی شارلوت

طرح رنگی 6: آبی مدرن (SOPHISTICATED) اتاق نشیمن

طراح فیلیپ جفریز در این طراحی داخلی شومینه و آینه محدب حک شده را با سایه‌ای از آبی پوشش داد و از رنگ‌هایی که با این رنگ مطابقت دارند برای دادن عمق و جذابیت به فضای شومینه سنتی استفاده کرده است. این سالن چارلستون در کارولینای جنوبی هتل بوتیک Cannon 86 است و توسط طراح داخلی بری کار طراحی داخلی آن انجام شده است.

در اتاق یک کنتراست قابل رویت بین آبی عمیق و سفید تازه پرده و اثاثیه‌ها وجود دارد. طراح می‌گوید: “سفید همیشه رنگ مورد علاقه من است. این رنگ کلاسیک و لطیف است.” همچنین طراح توضیح می‌دهد که: “من دوست دارم از این رنگ در سبک طراحی داخلی مونوکرومیک برای دراما استفاده کنم. در Cannon 86 می‌خواستم که به ویژگی تاریخی اینجا (که به دهه 1860 بر می‌گردد) اهمیت داده باشم و اینکار را با اضافه کردن لایه­‌هایی از رنگ آبی انجام دادم تا یک فضای لوکس و به­روز جنوبی ساخته باشم.”

7 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: تیلور هاو

طرح رنگی 7: رنگ کرم رویایی و آبی اتاق نشیمن

طراحی رنگ خنثی برای اتاق نشیمن با لوازم جانبی آبی یک حرکت کلاسیک در طراحی داخلی است و بهترین راه حل برای رسیدن به ظاهری بدون تغییرات دائمی است. بوم نقاشی بزرگ و آبی روی دیوار اصلی بر این فضای مدرن تیلورها و تاثیر گذاشته و به دیوارهای آبی رنگ اتاق نشیمن جلوه داده است.

رنگ کوسن‌های کاناپه، قالیچه و حتی رنگ پشت بعضی از لوازم و اثاثیه­‌های داخل اتاق با هم هماهنگ هست. در نهایت این اتاق نشیمن کاملاً نشان­‌دهنده ظرافت و زیبایی است. سعی کنید از لوازم و اثاثی‌ه­ای در دکور اتاق نشیمن آبی رنگ استفاده کنید که یک ظاهر به­روز به اتاق ­بدهد.

8 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: گرگ ناتالی/عکاسی توسط آنسون اسمارت

طرح رنگی 8: رنگ آبی مدرن هامپتون ایزک (HAMPTONSESQUE)

گرگ ناتالی یک چرخش به سمت طراحی داخلی ساحلی و کلاسیک داشته است. در این اتاق نشیمن- شام­‌خوری پرروح و باز رنگ آبی کبالت و سفید باهم ترکیب شده تا یک فضای ساحلی ساده ایجاد کند. رنگ آبی فرش (همراه با لوازم جانبی اتاق نشیمن در سبک چینوایزر Chinoiserie هستند) زمین را پوشانده و اتاق را مبلمان چوبی بافته شده پر کرده که  این اتاق نشیمن اتاق یک استرالیایی جسور هامپتون است.

9 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

 اعتبار تصویر: سیندی ویتمر / عکاسی توسط کری کرک

طرح رنگی 9: رنگ آبی دراماتیک اتاق خواب/بار

پانل‌های چوبی رنگ دریایی”Hale Navy” بنجامین مور به این اتاق نشیمن- جایگاه بار( مشروب) جنبه دراما داده است. نقاشی شاخ گوزن جو هیمن همان پالت رنگی مشابه دارد با میز شیشه‌ای پیچ و تاب خورده و صندلی مخملی به رنگ سبز دودی که توسط اسکالاماندر آماده شده است.

10 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: Kips Bay Show House Palm/ عکاسی توسط نیکولاس سارجنت

طرح رنگی 10: رنگ آبی کم­رنگ اتاق نشیمن

ایده رنگ آبی روشن اتاق نشیمن از پالم بیچ شکل گرفت که به ما احساس سبکبالی روزهای ساحلی را می‌­دهد. طراحی اتاق نشیمن/خواب توسط مبلی هاندلر در اولین تکرار آیکونیک از خانه طراحی نیویورک ساخته شد. قالیچه با طرح کف دریا زمین را پوشانده درحالیکه شکل کاغذ دیواری یادآور مبلمان بافته شده چوبی است. لوازم جانبی و اثاثیه با رنگ شنی و کم‌رنگ و میز قهوه­خوری سبک وزن حس تازگی به ظاهر اتاق داده است.

11 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

اعتبار تصویر: گرگ ناتالی/عکاسی توسط آنسون اسمارت

طرح رنگی11: رنگ خاکستری وآبی اتاق نشیمن

اگر رنگ آبی برای شما روتین است استفاده از رنگ خاکستری پیشنهاد می‌­شود که زمینه را نشاط آور می­‌کند. ایده اتاق نشیمن آبی خاکستری خیلی خوب هست و این طراحی داخلی سایه­‌ای توسط گرگ ناتالی یک نمونه قوی از انتهای اسپکتروم است. طراح یک پالت مردانه سرزنده به شکل چاپ‌­های معماری به همراه  قالیچه‌­های آبی رنگ با طرح‌های ناسازگار به اتاق نشیمن اضافه کرده است.

12 - 12 ایده باورنکردنی طراحی داخلی برای اتاق نشیمن به رنگ آبی

 اعتبار تصویر: مارتین لاورنس بولارد

طرح رنگی 12: رنگ آبی و خنثی اتاق نشیمن

راحت هست اما در سبک توسعه‌یافته آن مارتین لاورنس بولارد این فضا را با کاغذ دیواری آبی، لوازم جانبی و اثاثیه‌های رنگ خنثی و چوب طبیعی ترکیب کرده است. ظرافت هم با ظهور این سبک در این سال‌ها به شخصیت آن اضافه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *