طراحی داخلی امروزی خانه

طراحی داخلی امروزی خانه

سبک‌­های امروزی ترند شده و زیبایی­‌های طراحی داخلی آن‌ها در مدت زمانی محبوب هستند. تعریف سبک امروزی سخت است، زیرا ذاتا زودگذر و ناپایدار است. به همین دلیل این سبک با گذر زمان به­ طور مداوم در حال تکمیل شدن است.

سبک­‌های فعلی امروزی ترکیبی از سبک­‌های مدرن و گذرا هستند. پارچه‌­هایی که بیشتر در این فضاها استفاده می‌شود، پرجلوه و به رنگ خنثی هستند. سبک‌­های امروزی به سراغ متریال‌­های صمیمی و تکنیک‌­های کمتر رسمی رفته­‌اند که البته باید با مهارت زیاد استفاده شوند.

سبک­‌های امروزی دارای اشکال و خطوط در طراحی هستند. لوازم و اثاثیه خطوط ساده دارند اما با دقت ساخته شده‌­اند و راحت هستند.

پوشش دیوارها، پرده و کف اغلب الگویی ندارند اما بصورت فیزیکی یا بصری دارای بافت­‌هایی هستند. مبلمان هنری بسیار متناسب این فضا است. از طراحان داخلی این سبک می‌­توان به استفن تولگارد، کریستین لیایگر و ایندیا مهدوی اشاره کرد.

در ادامه به به توضیح این نکات برای طراحی داخلی امروزی خانه‌­های این سبک می­‌رسیم که می­‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

1 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • در طراحی داخلی امروزی به سراغ رنگ‌­های خنثی بروید

در این سبک الگوهای پرزرق وبرق و خشن را فراموش کنید. در طراحی داخلی امروزی از پالت رنگ‌­های آرام و خنک استفاده می‌­کنند. اما اولویت با رنگ‌­های گرم رنگ خنثی مانند کرم و سفید است و سپس رنگ­‌های ثانویه در طراحی داخلی امروزی شامل قهوه­ای، خاکستری و سیاه هستند.

با این حال که این طرح مدرن است اما ممکن است برای شما خسته کننده باشد برای همین پیشنهاد می‌­کنیم که به دیوارهای سفید خود نقاشی پرجنب و جوش اضافه کنید یا از یک صندلی یا کاناپه رنگ روشن در طراحی داخلی امروزی خود استفاده کنید.

شما می‌­توانید از پالت رنگ­های روشن در اتاق استفاده کنید اما باید این کار را درست انجام دهید و برای مثال نمی‌­توانید یک فرش قرمز را در یک اتاق سیاه و سفید قرار دهید.

به جای آن پیشنهاد می‌­دهیم به سراغ بالش­‌هایی به رنگ بنفش یا سبز دودی برای کاناپه کرم رنگ اتاق بروید یا از یک نقاشی مدرن با پالت رنگ­‌های شبیه به فرش اتاق استفاده کنید. با استفاده از پالت رنگ‌­های مختلف خنثی، شما مجموعه­‌ای از هارمونی­‌ها و کنتراست‌­ها را در طراحی داخلی امروزی اتاق خود دارید.

2 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • در طراحی داخلی امروزی از به ­کار بردن الگوها اجتناب کنید

از الگوها در طراحی داخلی امروزی استفاده نکنید که این سبک کلاً در مورد سادگی است. الگوهای گورخری، پلنگی، توپ­توپی، گلدار و هر الگوی دیگری که دارای جزییات شلوغی است با ذات طراحی داخلی امروزی در تضاد هستند.

بنابراین برای طراحی داخلی امروزی خانه به سراغ این آیتم­‌ها نروید. به جای آن از طراحی­‌هایی که بیشتر تصادفی هستند، استفاده کنید. برای مثال نقاشی‌­های پیکاسو و ماتیس. بعضی از نقاشی‌های دستی و الگوهای قومی گزینه خوبی برای طراحی داخلی امروزی است زیرا الگوی آن کاملاً واضح نیست و بیشتر هنری است تا قاعده‌مند.

3 1 1024x465 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • انتخاب مبلمان در طراحی داخلی امروزی

مبلمان شما برای طراحی داخلی امروزی باید تمیز و مرتب باشد. سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که تزییناتی مانند دسته­‌های رولی نداشته باشد و حکاکی شده نباشد. مبلمان خود را با لوازم صاف (بدون اشکال و خط خوردگی) و براق کامل کنید.

چوب لوازم باید جلا داده شده باشد مگر اینکه با لاک الکل پوشانده شده باشد. انتخاب چوب­‌های روشن نسبت به چوب‌ه­ای تیره اولویت بالاتری دارد. چوب‌­های رنگ روشنی مانند افرا و توس بسیار محبوب هستند. چوب­‌های رنگ روشن ظاهری طبیعی و روشن به اتاق می­‌دهند و بیشتر سبک طراحی داخلی امروزی به سمت این انتخاب می­‌رود. در دسته‌­ها، قطعات فلزی، پایه­‌های میز معمولاً فلزاتی مانند استیل، نیکل به­ کار می‌­رود.

چوب لوازم باید جلا داده شده باشد مگر اینکه با لاک الکل پوشانده شده باشد. انتخاب چوب­‌های روشن نسبت به چوب‌ه­ای تیره اولویت بالاتری دارد. چوب‌­های رنگ روشنی مانند افرا و توس بسیار محبوب هستند.

چوب­‌های رنگ روشن ظاهری طبیعی و روشن به اتاق می­‌دهند و بیشتر سبک طراحی داخلی امروزی به سمت این انتخاب می­‌رود. در دسته‌­ها، قطعات فلزی، پایه­‌های میز معمولاً فلزاتی مانند استیل، نیکل به­ کار می‌­رود.

4 1024x618 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • انتخاب پارچه در طراحی داخلی امروزی

پارچه­‌های طبیعی مانند چرم، پنبه و برزنت انتخاب‌­های محبوبی برای لوازم و اثاثیه­‌ها در طراحی داخلی امروزی است. اما بعضی از فضاهای با طراحی داخلی امروزی از پشم، ابریشم و کتان در بالشت­‌ها، پرده­‌ها و رواندازها و دیگر لوازم پارچه‌­ای استفاده می‌­کنند.

5 1 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • انتخاب متریال‌­ها در طراحی داخلی امروزی

متریال­‌ها را باهم ترکیب کنید و مطابقت دهید. به­ جای اینکه از الگوها، رنگ‌­ها و لوازم و اثاثیه­‌ها استفاده کنید تا ظاهری جالب به اتاق دهید، در طراحی داخلی امروزی بیشتر مرسوم است تا به سراغ متریال­‌ها و بافت­‌های مختلف بروید. بالشت‌­های ابریشمی را با کاناپه پارچه برزنت جفت کنید یا  سنگ مرمر کف حمام را با شیرآب فلزی و کاشی سفید دیوار مطابقت دهید.

6 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • ‌تفاوت بافت‌­ها در طراحی داخلی امروزی

فلزات براق، چوب‌­های جلا داده شده و کاشی­‌های تمیز آیتم­‌هایی است که در بیشتر خانه­‌های مدرن می­‌بینید. کف اتاق معمولاً با چوب یا کاشی پوشانده شده است اگرچه اغلب از فرشی هم برای اضافه شدن گرما و رنگ به اتاق استفاده می­‌کنند.

کروم به ­کار رفته در مبلمان و بعضی از لوازم و اثاثیه­‌ها به ­خصوص در آشپزخانه و حمام در ایجاد ظاهری مدرن کمک می­‌کند زیرا مانند شیشه در ایجاد افکت خوب عمل می­‌کند و از این رو توسط طراحان برای طراحی داخلی امروزی استفاده می­‌شود.

بنابراین شما هم می­‌توانید کمی بافت به اتاق­تان اضافه کنید مانند کوسن خز، روانداز مخملی و مجموعه‌ای از پرده‌­های ابریشمی کنتراست جالبی با سایر نقاط اتاق می‌­سازند.

کروم به ­کار رفته در مبلمان و بعضی از لوازم و اثاثیه­‌ها به ­خصوص در آشپزخانه و حمام در ایجاد ظاهری مدرن کمک می­‌کند زیرا مانند شیشه در ایجاد افکت خوب عمل می­‌کند و از این رو توسط طراحان برای طراحی داخلی امروزی استفاده می­‌شود.

بنابراین شما هم می­‌توانید کمی بافت به اتاق­تان اضافه کنید مانند کوسن خز، روانداز مخملی و مجموعه‌ای از پرده‌­های ابریشمی کنتراست جالبی با سایر نقاط اتاق می‌­سازند.

7 1024x817 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • نورپردازی در طراحی داخلی امروزی

اجازه دهید در فضا نور وجود داشته باشد. می­توانید دریک اتاق با طراحی داخلی امروزی از لامپ یا پنجره بزرگ اتاق استفاده کنید تا کمی نور طببیعی وارد اتاق شود. اتاق باید تعدادی لامپ در سقف و یا در کف خود داشته باشد.

لامپ­‌های سقفی را می‌­توانید در بالای آثارهنری و یا دیگر لوازم اتاق که ویژه و مورد علاقه شما هستند، بگذارید. لامپ­‌های استیل، کروم یا نیکل بیشتر از لامپ­‌های ساخته شده با چوب، سرامیک، فلز رنگ شده و یا طلاکاری شده مناسب طراحی داخلی امروزی است.

8 - طراحی داخلی امروزی خانه
  • استفاده از لوازم و اثاثیه­‌ها در طراحی داخلی امروزی

چند لوازم و اثاثیه ساده به طراحی داخلی امروزی اتاق خود اضافه کنید. می­‌توانید به سراغ نقاشی، گلدان، یک دسته کتاب و مجسمه‌­ها بروید.

اگر خواستید از یک نقاشی در طراحی اتاق خود استفاده کنید، آن نقاشی را انتخاب کنید که ساده باشد و دارای رنگ‌های مینیمال و بدون مناظر پیچیده باشد. به همین ترتیب گلدان­‌ها و مجسمه­‌ها باید چند رنگ داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *