دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

ایده‌هایی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

ایده­‌های چیدمان اتاق نشیمن به شما کمک می­‌کند که از فضای اتاق بیشتر استفاده کنید حتی اگر محدود و کوچک باشد. روش‌­های بی­‌شماری وجود دارند که با کمک آن‌ها می­‌توانید دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک را جدا از بحث چیدمان و قرار دادن مبلمان در فضای اتاق انجام دهید.

رنگ مورد استفاده، لوازم و متریال­‌هایی که باهم به­ کار می‌­برید و نکاتی در دکوراسیون وجود دارد که به شما این امکان را می­‌دهد که دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک خود را به­ گونه‌ای انجام دهید که اتاق شما بزرگ­تر به ­نظر برسد.

4 13 - ایده‌هایی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

ایده­‌های چیدمان اتاق نشیمن کوچک

انتخاب چیدمان مبلمان یکی از مهم­ترین گزینه­‌هایی است که شما باید در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک خود به آن توجه کنید و چیدمانی را انتخاب کنید که بهترین گزینه برای اتاق کوچک شما باشد.

  1. چیدمان ال ( L ) شکل اتاق نشیمن کوچک

بهترین چیدمان مبلمان برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک، چیدمان ال-شکل است. این چیدمان فضای کمتری نسبت به اکثر چیدمان­‌ها می­‌گیرد و با قرار دادن مبلمان در گوشه‌‌ای، فضای بیشتری را برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک به شما می‌­دهد.

در این چیدمان صندلی­‌ها نزدیک هم هستند که با نشستن نزدیک هم مکالمه بین افراد راحت می‌­شود اما به همان اندازه فضای اتاق را هم باز می­‌کند که سبب ایجاد حس آرامش بیشتری می­‌شود.

  • چیدمان فرم آزاد اتاق نشیمن کوچک

این چیدمان در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک شامل صندلی‌­های تکی، چهارپایه، پاف جلو مبلی که می‌تواند به اندازه یک میز جانبی هم بزرگ باشد) و نیمکت­‌ها است و این چیدمان راهی عالی برای تبدیل فضا به مکانی مناسب برای کارهای مختلف است.

با توجه به اینکه می­‌خواهید شبی را با بازی یا فیلم وشام داشته باشید می‌توانید صندلی­‌ها را در داخل یا خارج چیدمان بگذارید. می‌­توانید از مبلمان با اندازه کوچک هم استفاده کنید تا کلیدی برای داشتن فضای بیشتر در پازل اتاق باشد که بتوانید لوازم بیشتری در اتاق قرارد دهید اما نباید باعث ایجاد حس بهم ریختگی شود.

  • چیدمان یو (U) شکل اتاق نشیمن کوچک

چیدمان یو-شکل برای پرکردن اتاق نشیمن بزرگ شناخته شده است اما اگر به درستی چیده شود، برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک هم به­ کار می‌­رود. اگر اتاق شما دنج و آرام است و می­‌خواهید فاکتور دنج بودن آن بیشتر نشان داده شود یا اگر این اتاق جزئی از یک اتاق بزرگ­تر است که می‌­خواهید توسعه‌­اش دهید، چیدمان یو-شکل دراینجا مناسب دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک است.

  • چیدمان مبلمان با کاناپه کم­تر

اگر حس می‌­کنید که چیدن کاناپه در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک شما به­ کار نمی‌­آید، از آن استفاده نکنید. بهتر است یک چیدمان مبلمان خوب داشته باشید تا یک مکان محدود و تنگ که هیچکس از آن لذت نمی‌بزد. می‌توانید از دو صندلی دسته دار کنارهم یا دو صندلی تاشو به­ جای کاناپه در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده کنید.

2 15 - ایده‌هایی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

ترفندهایی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

ایده­‌هایی که هنگام انجام دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک باید در ذهن­تان داشته باشید:

  • بهترین رنگ برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک کدام است؟

رنگ گزینه اصلی برای شروع دکوراسیون است و شما دو راه دارید. اگر اتاق شما پنجره‌­هایی با اندازه مناسب دارد که نور زیادی به اتاق بازتاب می‌­کند، برای دکوراسیون اتاق بهتر است که از رنگ روشن­ استفاده کنید که اتاق را بازتر نشان دهد.

کاغذ دیواری یا نقاشی های با پس زمینه رنگ روشن بهترین نمای خود را در اتاق‌­های رنگ روشن دارند. اگر اتاق شما نور طبیعی کمی دارد سعی نکنید که در دکوراسیون اتاق از رنگ سفید استفاده کنید که اتاق را روشن کنید.

اگر اتاق نور طبیعی ندارد و فضای اتاق تیره و تاریک است، پیشنهاد می­‌کنیم از رنگ سفید برای رنگ زدن دیوارها و کف اتاق استفاده کنید. البته که این پیشنهاد ممکن است، مورد علاقه هرشخصی نباشد. اگر شما فکر می‌کنید می‌­توانید انتخاب جسوران‌ه­ای داشته باشید، به سمت رنگ تیره بروید و با نقاط قوت اتاقتان بازی کنید.

(ویدئویی سوفی پترسن را ببینید و ایده‌­ها ونصیحت­‌های او را بشنوید) حواس پرتی هم یک ترفند محسوب می­‌شود. رنگ زدن با رنگ تیره هم یک حرکت الهام‌­بخش در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک است زیرا مردم به رنگ­‌کاری‌­ها توجه می­‌کنند نه اندازه اتاق.

  • در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک با پنجره­‌های اتاق چه کنیم؟

از پنجره­‌ها در درکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده کنید و سعی نکنید پنجره‌­ها را پنهان کنید. استفاده از پرده‌­های تمام قد برای اتاق عالی است و سبب می­‌شود که چشم‌­ها به سمت بالا کشیده شود و حس می­‌کنید ارتفاع سقف زیاد است. پرده‌­های با طرح راه راه برای این­کار مناسب هستند.

  • بهترین متریال­‌ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک کدام است؟

متریال­‌هایی که در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک استفاده می­‌کنید به سلیقه شما بستگی دارد. از چند آیتمی که متریال‌­های بازتابنده دارند، انتخاب کنید مانند میزهای شیشه‌­ای یا حتی مجموعه­‌ای از لوازم جانبی و میزهای قهوه‌­خوری کروم و استیل که به بازتاب نور در اتاق شما کمک می­‌کنند و سبب می­شوند که اتاق شما بزرگ­تر به‌ نظر برسد.

3 16 - ایده‌هایی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

لوازم اصلی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

اگر سوال­تان این است که چگونه می­‌توانید اتاق نشیمن را مبله کنید، پیشنهاد می­‌کنیم که از لوازم و اثاثیه­‌های چند منظوره استفاده کنید. زیرا شما را از وسوسه شلوغ کردن اتاق باز می‌­دارد و سبب می‌­شود فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

  • چیدمان مبلمان اتاق نشیمن کوچک

شما می­‌توانید از کاناپه ال-شکل با زیرپایی استفاده کنید. اگر این پیشنهاد متناسب با سلیقه شما نیست، می­‌توانید به سراغ لوازم باریک‌تر بروید، مانند کاناپه کلاسیک دسته رولی انگلیسی. به طورکلی استفاده از چهارپایه و پاف جلو مبلی بهتر از صندلی­‌های اتاق نشیمن کوچک هستند، زیرا آن‌ها حجم و فضای کمتری می­‌گیرند.

  • قفسه­‌ها و میزهای جانبی اتاق نشیمن کوچک

استفاده از قفسه‌­ها در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک بسیار مفید است. شما می‌­توانید کتاب‌­ها و لوازم تزیینی خود را روی آن بگذارید و فضای بیشتری داشته باشید و مانع مانور شما برای انجام کارهای دیگر نمی‌­شود.

می‌توانید میزهای جانبی یا تودرتو را در انتهای کاناپه خود قرار دهید و زمانیکه مهمان داشتید می­‌توانید میزهای تودرتو را بیرون بکشید. یک جفت میزهای جانبی می­توانند به­ عنوان جایگزین میزهای قهوه‌­خوری در وسط اتاق استفاده شوند.

  • از آینه­‌ها استفاده کنید تا اتاق نشیمن کوچک شما بزرگ­تر به ­نظر برسد

موثرترین روش استفاده از آینه­‌های بزرگ است که اتاق شما را بزرگ­تر نشان می­‌دهد که به آن جادوی انعکاس می­‌گویند. می­‌توانید از آینه‌ای قدی پایه­‌دار استفاده کنید و آن را در پشت مبلمان خود بگذارید.

اگر فضای اتاق شما محدود است می­‌توانید یک آینه بزرگ روی طاقچه بگذارید و برای روشن‌­تر کردن فضا یک شمع در مقابل آینه بگذارید. همچنین داشتن یک آینه روبروی پنجره باعث انعکاس نور در اتاق می‌­شود و اتاق را بزرگ­تر نشان می­‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *