ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

اگر شما به فکر انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی هستید، پیشنهاد می­‌کنیم به رنگ سبز هم فکر کنید و  ایده‌های جالبی که اینجا مطرح شده را مرور کنید. این رنگ همیشه محبوب بوده است. رنگ سبز درجه‌های مختلفی دارد و به جو اتاق حس خوبی می­‌دهد. رنگ سبز در دکوراسیون داخلی یکی از زیباترین رنگ‌هاست (نگاهی داشته باشید به زیبایی و ظرافت رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن فنتون امرالد.)

 چگونه رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده شود

زمانیکه خواستید از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی استفاده کنید، مطمئن باشید که رنگ سبز تنوع زیادی دارد از سبز جنگلی تا سبز مایل به خاکستری و شما مقالات زیادی را در این زمینه می­‌بینید. کاغذ دیواری سبز، لوازم و اثاثیه به رنگ پر طاووس، انتخاب سنگ گرانیت سبز زمرد و مرمر برای آشپزخانه و میزها تنها چند گزینه از گزینه‌های بسیاری است که  کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی را نشان می­‌دهد. زیرپایی مبلی به رنگ سبز خزه‌ای یا آباژور شیشه‌ای به رنگ زیتونی پیشنهادات سنتی هست که می‌توانید از آن‌ها در دکوراسیون داخلی با رنگ سبز استفاده کنید. راحت­‌ترین راه کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق استفاده از گلدان گیاهان سبز و باطراوات است مانند درخت زیتون و انجیر. آثار هنری با پس زمینه سبز، پوشاندن پنجره‌ها با پرده سبز، کوسن‌های تماماً سبز یا با طرح‌هایی از رنگ سبز و قالیچه پشمی بافت شده با رنگ سبز جید پیشنهاداتی است که  به نحوه کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اشاره می‌­کند و با استفاده از آن‌ها جو اتاق را آرام‌بخش می­‌کند.

حال سوال این است که چقدر می­‌خواهید رنگ سبز بر فضای شما تسلط داشته باشد؟ می­‌خواهید وجود رنگ سبز در بیشتر جاهای اتاق برجسته باشد یا  کمتر از آن استفاده شود.

6 طرح رنگی اتاق نشیمن و ترکیبات آن

رنگ سبز مانند هر رنگ دیگری در اسپکتروم، رنگ‌­ها و سایه­‌های مختلفی دارد که نسخه‌های زیادی از آن را می‌توان ساخت. در اینجا رنگ‌­های سبز سنتی و مدرنی معرفی می­‌کنیم که به کمک آن­‌ها بتوانید رنگ سبز دلخواه خودتان را پیدا کنید.

2 7 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 1 : رنگ سبز و خاکستری اتاق نشیمن

یکی از گزینه‌هایی که در استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی به آن کمتر توجه شده است، ترکیب این رنک با رنگ خاکستری برای دکوراسیون اتاق نشیمن است. هردو رنگ از این طرح رنگی پایه گرم و سرد دارند. برای این دکوراسیون با این ترکیب رنگ از مبلمان تیره استفاده نکنید. یکی از کارهایی که در این اتاق می‌توانید انجام دهید استفاده از پارچه‌های روشن و پر از بافت است که به اتاق تنوع بدهید. رنگ خاکستری و سبز با روشهای مدرن هم می‌توانند باهم دکور شوند. نقاشی­‌های روی دیوار در مقابل کاناپه‌های سبز و پنجره‌ها به کار رفته است.

3 7 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 2: اتاق نشیمن سبز لیمویی

سایه‌هایی از رنگ سبز وجود دارند که مناسب نوجوانان است یا مناسب دوره خاصی بود اما این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی به شما در ایجاد حس تازگی و ظرافت کمک می­‌کند و شما می‌­توانید از لوازم و اثاثیه‌های رنگ لیمویی برای اتاق خود استفاده کنید. رنگ لیمویی و خاکستری نقره‌ای کم­ رنگ به خوبی با هم ترکیب می­‌شوند. مبلمان تیره و پارچه شکلاتی رنگ (چرم) لوازم و اثاثیه کمی وزن و سطح مردانه به اتاق می‌دهد که متناسب با انرژی ذاتی رنگ لیمویی است. اگر میخواهید اتاق نشیمن بیش از هر چیزی به شما حس زنده بودن دهد از این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق خود استفاده کنید.

4 5 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 3: رنگ سبز مایل به خاکستری اتاق نشیمن

از بین سایه‌های رنگ سبز، رنگ سبز مایل به خاکستری سبک­‎ترین رنگ برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی است. این رنگ لطیف است بدون اینکه پاستیلی یا شکری باشد و به اندازه کافی عمق دارد که حس اعتماد به نفس ایجاد می­‌کند. به این اتاق نشیمن مدرن که پروژه کاخ آهکی است و توسط طراح ویلیام طراحی شده است، نگاه کنید. مدیر ویلیام که این پروژه را به او سپرده است، می­‌گوید:” این رنگ سبز با رنگ سفید و برنجی لوازم و اثاثیه‌ها کنتراست دارد.” هنگامیکه به ایده­‌های به کار گرفته شده این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می‌نگریم، می­‌توانیم بگوییم که این رنگ خوشبختانه با بیشتر چوب‌ها از جمله کاج و گردو و پارچه‌هایی مانند کتان و چرم و حتی فلزات هماهنگی دارد.

5 3 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 4: رنگ سبز نعنایی اتاق نشیمن

این رنگ چیزی بین رنگ لیمویی و رنگ سبز مایل به خاکستری است. این رنگ طبیعت و تازگی رنگ لیمویی و و آرام­‌بخش بودن رنگ سبز مایل به خاکستری را دارد. اغلب مردم سخت­‌تر از این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی استفاده می­‌کنند. اگر به دنبال دکوراسیون کلاسیک هستید، رنگ نعنایی را امتحان کنید. در این طرح می­‌توانید به سراغ پرده‌های طرح­‌دار و لامپ بروید. درمورد مبلمان سعی کنید از یک یا دو آیتم شیشه‌ای مانند میز جانبی شیشه‌ای استفاده کنید.

6 3 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 5: رنگ سبز تیره اتاق نشیمن

استفاده از این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی به این معنا نیست که قرار است تمام اتاق تیره باشد.  البته که شما می‌­توانید این کار را انجام دهید و از رنگ‌های سبز خزه‌ای، لودن (یک نوع رنگ سبز است که تیره‌تر از استاندارد مشخص شده است) و سایه‌های تیره دیگر رنگ سبز (که در آن‌ها خاکستری تیره هم به کار رفته است) در مبلمان و دیوارها استفاده کنید. رنگ­‌های تیره می­‌توانند تیره‌تر هم باشند مانند رنگ سبز زمرد که از سایه‌های تیره رنگ سبز محسوب می­‌شود. این رنگ‌های تیره را با رنگ برنجی ترکیب کنید تا به بهترین دکوراسیون با رنگ سبز تیره از اتاق نشیمن برسید. استفاده از چوب به همراه این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی بسیار ترکیب خوبی می‌­شود. می‌توانید از چوب در کف، مبلمان و حتی پانل­‌های دیواری چوبی استفاده کنید.

7 3 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طرح رنگی 6: رنگ زیتونی اتاق نشیمن

انتخاب این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن جسورانه است. زیرا قبلاً از این رنگ کمتر استفاده می‌شد و به طور غیر منصفانه‌ای به آن برچسب یک رنگ تاریخ گذشته (از مد افتاده) زده بودند. استفاده از رنگ زیتونی این پتانسیل را دارد که  به خانه شما حس راحتی و اطمینان و همچنین لوکس بودن بدهد. همانطور که می‌بینید رنگ زیتونی در لوازم و اثاثیه‌ها هم به کار رفته است. برای مثال پارچه مبلمان. رنگ زیتونی با چوب به خوبی دکور می­شود بویژه چوب‌های قرمز مانند گیلاس.

9 2 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن
8 2 - ایده‌هایی با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

لوازم و اثاثیه های سبز اتاق نشیمن

اگر  می‌خواهید با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق، دیوارها و تمامی لوازم را رنگ کنید، باید با دیدی مانند یک طراح داخلی این کار را انجام دهید. اینجا یک سوال مطرح می‌­شود که چه تعداد از لوازم و اثاثیه را می­‌خواهید سبز کنید؟ نیاز است تا این موضوع را مشخص کنید. انتخاب فرش سبز یک گزینه عالی است و ممکن است که شما نگران باشید که رنگ سبز آن به فضای اتاق غالب شود اما این اتفاق نمی­‌افتد زیرا احتمالاً یک تکه از مبلمان مانند میز قهوه خوری روی فرش قرار می­‌گیرد و فرش را از مرکز توجه بودن دور می­‌کند. نورافکنی هم یکی دیگر از روش‌هایی است که در دکوراسیون داخلی اتاق می‌توان به سراغ آن رفت برای مثال آباژور با بدنه شیشه‌ای با رنگ سبز. می‌توانید به طراحی‌های ایشولتز نگاه کنید و الهام بگیرید. در نهایت دکورهای کوچک انجام شده در اتاق باهم یکی می‌­شوند و یک دکوراسیون عالی به رنگ سبز می‌سازند. برای مثال چارچوب­‌های خطی سبز خزه‌ای، پارچه مخمل سبز، میز قهوه خوری یا کنسول و گلدان­‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *