دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی و نقش رنگ مرجانی

دکوراسیون داخلی

رنگ پنتون از جمله رنگ هایی به شمار می روند که دردکوراسیون داخلی در سال 2019 به طیف رنگ های گسترده ای که تا پیش از این تولید شده بودند اضافه شده و در رسانه های تخصصی و نشریات معتبر در این  زمینه معرفی شده است. این رنگ با ته رنگی از بین طیف رنگ های   Duluxشناخته می شود که نقش پررنگی نیز در دکوراسیون داخلی ایفا می کند. این رنگ در واقع همان چیزی است که از پنتون انتظار می رفت. از مدتها قبل صنایع مرتبط با طراحی  داخلی و مد هیجان زده بودند تا از این رنگ جدید که رنگ سال نام گرفته است رونمایی کنند. ولی واقعا چگونه می توان این رنگ را به طیف رنگ های سال 2019 افزود و آن را مورد استفاده قرار داد؟. رنگ مرجانی زنده از زمره عناوینی است که موسسه رنگ پنتون برای این نوع رنگ برگزیده است. هر چند این نام در ابتدا بسیار انتزاعی و عجیب به نظر می رسد با این همه می توان آن را به عنوان یک رنگ استثنایی و دارای قابلیت های بصری در طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی پذیرفت. این نامگذاری زمانی بیشتر معنا پیدا می کند که به داستانی که پشت آن وجود دارد پی ببریم.

چرا پنتون تصمیم گرفته است تا این رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کند؟

پنتون به واسطه فعالیت هایی که در زمینه انتخاب رنگ سال دارد از شهرت و اعتبار مناسبی برخوردار است. این موسسه همچنین در زمینه طراحی داخلی و انتخاب نشان های تجاری، برندهای معتبر و به طور کلی در حوزه رنگ و انتخاب رنگ سال به منظور استفاده در دکوراسیون داخلی فعالیت های گسترده ای دارد. از سوی دیگر پنتون ارائه کننده استانداردهای رنگ حرفه ای در جهان به شمار می رود که توسط کسب و کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پنتون با کد گذاری رنگ های مختلف حساسیت ویژه و نظم زیادی به انتخاب رنگ داده است. پنتون همچنین از معتبرترین تولیدکنندگان انواع رنگ نیز محسوب می شود. اعلام رنگ سال از جانب موسسه پنتون فارغ از پیش بینی و معرفی رنگ مربوطه همچنین می تواند به نوعی بیانگر حس اتحاد و همدلی عجیبی در واکنش به اتفاقات جهانی باشد. این رنگ همچنین خواص بازسازی و ترمیم کننده در کنار سایر رنگ های موجود دارد و از این نظر می تواند به عنوان یک رنگ مکمل و حتی مستقل نیز در طراحی داخلی به شمار برود.

دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ مرجانی از جنبه روانی و نقش آن در طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی

تاثیر این رنگ به خصوص در رنگ بندی و دکوراسیون داخلی منزل و یا انواع لباس و حتی جنبه سلامت روانی افراد نیز مشاهده کرد. پنتون توانسته است در این زمینه به اطلاعات جامع و گسترده ای دست پیدا کند. این اطلاعات به خصوص در زمینه تعاریفی که از رنگ ارائه شده است می تواند تا حدود زیادی موثر واقع شود. با توجه به سوابق پنتون می توان اینطور نتیجه گرفت که در اغلب موارد پنتون بیش از یک رنگ را به عنوان رنگ منتخب سال معرفی می کند. به عنوان مثال موسسه پنتون در سال 2016 رنگ serenity و رز کوارتز به طور مشترک به عنوان رنگهای محبوب و برگزیده معرفی شدند. موسسه پنتون مجموعه ای از طراحان،  هنرمندان، روزنامه نگاران و معمارانی به شمار می رود که از سراسر جهان گرد هم آمده اند. این گروه به طور مداوم پی گیر بازتاب حوادث و اتفاقات برجسته جهانی و نقش آنها در طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های تجاری یا اداری هستند.

رنگ های مختلفی که در سال های اخیر برگزیده شده اند

رنگ بنفش غلیظ از جمله رنگ هایی است که می تواند معرف  ایجاد خلاقیت، معنویت و تخیل در جهان باشد. این رنگ در همین سال در دکوراسیون داخلی رواج  زیادی پیدا کرده بود.هدف از ارائه رنگ مرجانی به عنوان رنگ برگزیده سال تداوم بخش همان شعار و ماموریت پنتون در گذشته می باشد.  ولی به طور کلی معرفی رنگ مرجانی به عنوان برگزیده سال 2019 فارغ از جذابیت های بصری آن و نقشی که در طراحی داخلی و بازسازی دکوراسیون داخلی بر عهده دارد  برای هر سن و سال می تواند یک پیام تلویحی نیز داشته باشد که بیانگر تلاش ما برای خروج از زیر قید و بندهای فناوری و نیز رسانه های اجتماعی می باشد. این رنگ در چیدمان منزل و دکوراسیون داخلی انرژی زا محسوب شده و غیر از خاصیت بازسازی می تواند فرد را از شرایط روحی ناخوشایند خارج سازد. اهداف زیستی رنگ مرجانی عبارتند از: صمیمیت، تعامل، گرمابخشی و ارتباط موثر.

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ پنتون یا رنگ سال 2019 در دکوراسیون داخلی منزل

لوری پرسمن معاون مدیر موسس پنتون کالر طرح ها و سناریوهای مختلفی را به منظور بهره گیری دکوراسیون داخلی و رنگ آمیزی داخل منزل برای ساختمان های مسکونی ارائه می دهد که البته رنگ مرجانی یا رنگ سال 2019 می تواند نقش غیر قابل انکاری را در مد، زیبایی، طراحی محصول، و دکوراسیون داخلی یا چیدمان مبلمان منزل داشته باشد. این رنگ همچنین می تواند به اعضای خانواده روحیه ای مضاعف ببخشد. البته پرسمن به این نکته نیز دقیقا اشاره می کند که این رنگ به عنوان یک رنگ کاملا جاندار و پویا که با عواطف و حوزه  ادراکات و محسوسات آدمی نیز مرتبط است  همچنین می تواند غیر از دکوراسیون داخلی در قالیچه ها، پتوهای راحت و سبک و شلوارهایی با رنگ های شاد نیز مورد استفاده قرار گیرد.

دکوراسیون داخلی

از رنگ مرجانی بیشتر بدانیم

رنگ مرجانی که  به عنوان یک هارمونی و هماهنگ کننده و به اصطلاح بازسازی کننده نیز در دکوراسیون داخلی به کار می رود می تواند طبیعت را به خانه شما بیاورد. این رنگ همچنین به مثابه اغلب رنگ های موجود در طیف رنگ های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. حتی به صورت یک رنگ فرعی که در پس زمینه به صورت مستقل نیز می تواند خودنمایی کند. همچنین این رنگ را می توان به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب کرد از این رو که به سادگی یک کنتراست مناسب را ایجاد می کند. ترکیب رنگ های زنده مرجانی با سایر رنگ ها می تواند به ترکیبی رویایی تبدیل شود که در نوع خود بی نظیر است. این رنگ هم شگفت انگیز جلوه می کند و هم یک رنگ شیرین و لذتبخش  که می تواند موجب بهبود خلق و خو و تقویت حس شجاعت و باورمندی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *